Fatih Terim

Fatih Terim

Manager

Fatih Terim (68) er inne i sin fjerde periode som hovedtrener for Galatasaray. Sist han var trener for Galatasaray var i 2011-2013, før han ble trener for det Tyrkiske landslaget. Fatih Terim var trener for Galatasaray da de vant UEFA cuppen i 1999. Det var første europacuptittel for en tyrkisk fotballklubb.

Necati Ateş

Necati Ateş

Assistenttrener

Necati Ateş har vært assistenttrener for Galatasaray siden 1. september 2020. Før det har han vært ansatt i akademiet til Galatasaray i to år. Han har også spilt i klubben i to perioder, fra 2004-2009 og i 2012. 

Selçuk İnan

Selçuk İnan

Assistenttrener

Selçuk İnan ble assistenttrener for Fatih Terim etter han la opp som spiller etter 2019-20 sesongen. Han har spilt 9 sesonger for klubben, og vært kaptein i syv og en halv sesong. 

Fadıl Koşutan

Fadıl Koşutan

Keepertrener

Fadıl Koşutan har vært keepertrener for Galatasaray siden 2013. Før det var han assistenttrener en kort periode for U16-laget. 

Scott Piri

Scott Piri

Prestasjonstrener

Scott Piri har vært prestasjonstrener for Galatasaray siden 21. august 2020. Han var også det under Fatih Terim fra 2011 til 2014. Han kommer fra USA og er født i New Mexico.


Tidligere trenere

Igor Tudor
Igor Tudor

feb 2017 - des 2017

Jan Olde Riekerink
Jan Olde Riekerink

mar 2016 - feb 2017

Mustafa Denizli
Mustafa Denizli

nov 2015 - mars 2016

Hamza Hamzaoğlu
Hamza Hamzaoğlu

des 2014 - nov 2015

Cesare Prandelli
Cesare Prandelli

jul 2014 - nov 2014

Roberto Mancini
Roberto Mancini

sep 2013 - jun 2014

Fatih Terim
Fatih Terim

jul 2011 - sep 2013

Gheorghe Hagi
Gheorghe Hagi

okt 2010 - mar 2011

Frank Rijkaard
Frank Rijkaard

jul 2009 - okt 2010

Bülent Korkmaz
Bülent Korkmaz

feb 2009 - jun 2009

Michael Skibbe
Michael Skibbe

jul 2008 - feb 2009

Karl-Heinz Feldkamp
Karl-Heinz Feldkamp

jul 2007 - mar 2008

Eric Gerets
Eric Gerets

jul 2005 - jun 2007

Gheorghe Hagi
Gheorghe Hagi

mar 2004 - jun 2005

Fatih Terim
Fatih Terim

jul 2002 - mar 2004

Mircea Lucescu
Mircea Lucescu

jul 2000 - jun 2002

Fatih Terim
Fatih Terim

jun 1996 - jun 2000

Graeme Souness
Graeme Souness

jun 1995 - may 1996

Reinhard Saftig
Reinhard Saftig

jun 1994 - mar 1995

Reiner Hollmann
Reiner Hollmann

jul 1993 - mai 1994

Karl-Heinz Feldkamp
Karl-Heinz Feldkamp

jul 1992 - jun 1993

Mustafa Denizli
Mustafa Denizli

jun 1990 - jun 1992

Sigfried Held
Sigfried Held

jun 1989 - may 1990

Mustafa Denizli
Mustafa Denizli

jun 1987 - jun 1989