1-0 M. Icardi (5')

2-0 L. Torreira (25')

2-1 M. Mamadou (26')

3-1 A. Kutucu (33')

Galatasaray slo Istanbulspor 3-1 på Rams Park i gruppe A i den tyrkiske cupen

Galatasaray hadde to av to serie i gruppespillet i cupen, før de møtte Istanbulspor fra 1.Lig (nivå to) på Rams Park. Istanbulspor sto med ett poeng på to kamper i cupen, før de møtte storebror Galatasaray. Galatasaray stilte med et b-preget lag fra start, med kaptein Mauro Icardi på topp. Argentineren trengte bare fem minutter før han viste sin klasse og målscorer-ferdigheter, og det sto 1-0 til Galatasaray.

Hjemmelaget fortsatte presset, og Lucas Torreira økte til 2–0 etter 25 minutter. Istanbulspor svarte rett etter scoringen og Mendy Mamadou satte inn 2-1 minuttet etter. I det 33. minutt satte Ahmed Kutucu, som hadde målgivende på scoringen til Icardi, inn 3-1 for Galatasaray. Det ble også pauseresultatet, i en omgang Galatasaray styrte det meste av spillet og hadde ballen 66%, men Istanbulspor var farlige på kontringer.

Dramatikk i andre omgang

Like etter andre omgang var blåst i gang kolliderte Ahmed Kutucu med Istanbulspors målvakt İsa Doğan. Spillerne kolliderte hode mot hode, og sykebilen ble tilkalt ute på banen. İsa Doğan, beveget seg, men ble tatt med av sykebilen, mens Ahmed Kutucu kom seg på bena og klarte gå av banen på egen hånd.

I det 75. minutt kom 16 år gamle Ada Yüzgeç inn til sin andre førstelagskamp. Han ble byttet med en annen unggutt, 19 år gamle Gokdeniz Gurpuz.

Galatasaray vant kampen 3-1 etter en målløs andre omgang uten de største sjansene. 

9 poeng i gruppe A

Galatasaray står med full pott med tre av tre serie i gruppespillet i den tyrkiske cupen. Mye skal gå galt om Galatasaray ikke tar seg videre til kvartfinalen. De to beste lagene går videre fra gruppespillet som består av tre grupper, i tillegg til de to beste treerne.

Høydepunkter